razem: 0 PLN

Tematyka

Czas powstania

Format

Kolorystyka

Warszawa - panorama Starego Miasta II (duży format)

wielkość:
120,0 x 38,5 cm
czas powstania:
1995 / 2015 r.
seria:
Grafiki Henryka Dąbrowskiego

Grafika przedstawiająca panoramę na Stare Miasto w Warszawie, wykonana w limitowanej edycji w technice giclée na podstawie rysunku artysty: HENRYK DĄBROWSKI, 1995 r.

Warszawa - panorama Starego Miasta II (duży format)

Oryginał, czyli studium malarskie z natury wykonane tuszem, akwarelą na kartonie powstał w 1995 roku.
Praca ta była przygotowywana na rok 1996 – na ten rok przypadała czterechsetna rocznica przeniesienia stolicy z Krakowa do Warszawy(1596r) przez Zygmunta III Wazę. Przed rocznicą praca H.Dąbrowskiego została wręczona Prezydentowi M.St.W-wy. Panorama Warszawy H.Dąbrowskiego z 1995r. widniała na zaproszeniach, różnego rodzaju folderach, plakatach
związanych z tymi uroczystościami.

Grafika wykonana jest w profesjonalnej i bardzo precyzyjnej technice druku: giclée.
Grafika wykonana jest w limitowanym nakładzie: 50 sztuk w formacie oryginalnym.
Do grafiki dołączony jest certyfikat wraz z numerem grafiki.

Profesor Henryk Dąbrowski (1927-2006) – mistrz rysunku, wybitny architekt, współtwórca Warszawskiej Szkoły Rysunku. Wywodzi się z rodziny artystycznej: jego ojciec był architektem, uczniem i asystentem Jana Witkiewicza (ps. Koszczyc) – architekta i konserwatora sztuki. Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Jego profesorami byli m.in. Zygmunt Kamiński, Lech Niemojewski, Jan Zachwatowicz i Bohdan Lachert. Po ukończeniu studiów, przez wiele lat związany był z uczelnią prowadząc tam działalność dydaktyczną, naukową i artystyczną. Był nauczycielem rysunku dla wielu pokoleń architektów, wieloletnim Kierownikiem Zakładu Rysunku, Malarstwa i Rzeźby na Politechnice Warszawskiej. Otrzymał tytuł profesorski w 1992 roku.
Pracował w zespole projektującym powojenny warszawski Muranów i pierwszą linię metra w Warszawie. Razem z Janem Szymańskim zaprojektowali pawilon na Międzynarodowe Targi Poznańskie zorganizowane w 1954 z okazji X-lecia PRL. Kolejnym projektem był wyróżniony pawilon Polski na targach w Brukseli.
Określany jako “polski Piranesi”, specjalizował się w architektonicznych i pejzażowych kompozycjach rysunkowych i graficznych.
Jego prace znajdują się kolekcjach na całym świecie.

Stan zachowania:
bardzo dobry
Symbol:
g-dabrowski-henryk-warszawa-1995
 • Transport
  - 19 zł – Polska
  - 69 zł – Europa (tylko produkty bez oprawy)
  - 99 zł – pozostałe kierunki (tylko produkty bez oprawy)
 • Czas realizacji zamówienia (wraz z dostawą):
  - produkty bez oprawy – 2-4 dni roboczych
  - produkty w oprawie – 4-11 dni roboczych
  - szczegóły dostawy za granicę ustalane są indywidualnie
1 400PLN
Opraw