razem: 0 PLN

Tematyka

Czas powstania

Format

Kolorystyka

Carmen

wielkość:
67,0 x 97,0 cm
czas powstania:
1967 r.
autor:
L. Hołdanowicz

Oryginalny polski plakat teatralny reklamujący operę: “Carmen” Georges’a Bizet’a w Teatrze Wielkim w Warszawie. Projekt: LESZEK HOŁDANOWICZ, 1967.

Carmen

Premiera opery do której powstał ten plakat miała miejsce w Teatrze Wielkim w Warszawie z dniu 16.07.1967

O przedstawieniu wówczas pisano tak: “Przedstawienie recenzenci uznają za rzeczywiście godne nowego Teatru Wielkiego. Dekoracje zajmują całą scenę wszerz, wzwyż i wgłąb. Ich materiałem jest drewno, które feralną (wciąż) akustykę czyni świetną. Dzięki temu wreszcie wyraźnie i pięknie brzmi kierowany do widowni śpiew. Pomysłowa inscenizacja to dzieło artystów z berlińskiej Staatsoper (NRD). W roli Carmen o względy krytyki i publiczności rywalizują czołowe mezzosopranistki Warszawy, dwie Krystyny: Szczepańska i Szostek-Radkowa, która, grając na premierze ze złamaną podczas prób nogą, postać namiętnej Cyganki tworzy rewelacyjną.”
Żródło: https://archiwum.teatrwielki.pl/baza/-/o/carmen-18-07-1967/41533/20181

Carmen to jedna z najsłynniejszych oper świata. Początkowo – ze względu na swoje nowatorstwo – przyjęta dość chłodno (premiera miała miejsce na paryskiej scenie Opéra-Comique 3 marca 1875 roku), lecz niespełna pół roku później przedstawienie podbiło serca paryskiej publiczności (m.in. za sprawą przyjaciela Ernest Guiraud, który juz po śmierci Bizeta wprowadził do opery pewne poprawki)

Stan zachowania:
bardzo dobry
Symbol:
p-es-05
 • Transport
  - 19 zł – Polska
  - 69 zł – Europa (tylko produkty bez oprawy)
  - 99 zł – pozostałe kierunki (tylko produkty bez oprawy)
 • Czas realizacji zamówienia (wraz z dostawą):
  - produkty bez oprawy – 2-4 dni roboczych
  - produkty w oprawie – 4-11 dni roboczych
  - szczegóły dostawy za granicę ustalane są indywidualnie
750PLN
produkt sprzedany