razem: 0 PLN

Tematyka

Czas powstania

Format

Kolorystyka

Siedzący mężczyzna

wielkość:
19,0 x 28,0 cm
czas powstania:
1923 r.

Obraz wykonany ołówkiem i akwarelą na papierze, przedstawia siedzącego i czytającego mężczyznę. Obraz namalował STANISŁAW DĄBROWSKI, 1923.

Siedzący mężczyzna
detale obrazka: kliknij aby powiększyć A-0150-s A-0150-d1

W lewym dolnym rogu sygnatura piórem: S. Dąbrowski . Poniżej sygnatury późniejszy dopisek długopisem: Viareggio 1923 r., p. Loret Junior (?) (zdjęcie w detalach obrazka).

Stanisław Dąbrowski (ur. 16 lipca 1892 w Krośnie, zm. 4 września 1973 w Krakowie) – polski malarz, grafik i historyk sztuki. Specjalizował się w pejzażach, martwej naturze, scenach rodzajowych. Malował również portrety.
Ukończył Szkołę Sztuk Pięknych w Kazaniu, a następnie, w latach 1909-1913 kształcił się w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w pracowni Wojciecha Weissa oraz Józefa Mehoffera. Równocześnie na Uniwersytecie Jagiellońskim studiował Historię Sztuki. Studia kontynuował w Monachium i Paryżu. W 1914 wstąpił do Legionów Polskich. W 1918 został aresztowany i osadzony w obozie w Witkowicach. Pod koniec 1918 został oficerem Wojska Polskiego, pracował w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w referacie do spraw rewindykacji zabytków wywiezionych do Austrii i Niemiec przez zaborcę. Na początku lat 20-tych objąl posadę nauczyciela rysunku w szkołach średnich w Krakowie. Od 1923 coraz bardziej poświęcał się malarstwu. Brał udział w licznych wystawach w Polsce i poza granicami kraju. W tym czasie zaczął również regularnie brać udział w plenerach malarskich w Zakopanem i Białce Tatrzańskiej. Tradyjcję plenerów kontynuował aż do połowy lat 60-tych. Był członkiem Cechu Artystów Plastyków Jednoróg.

Stan zachowania:
dobry (dawne podklejenie w lewym górnym rogu)
Symbol:
a-0150
 • Transport
  - 19 zł – Polska
  - 69 zł – Europa (tylko produkty bez oprawy)
  - 99 zł – pozostałe kierunki (tylko produkty bez oprawy)
 • Czas realizacji zamówienia (wraz z dostawą):
  - produkty bez oprawy – 2-4 dni roboczych
  - produkty w oprawie – 4-11 dni roboczych
  - szczegóły dostawy za granicę ustalane są indywidualnie
1 800PLN
Opraw