razem: 0 PLN

Tematyka

Czas powstania

Format

Kolorystyka

Akt kobiecy

wielkość:
21,3 x 29,5 cm
czas powstania:
I poł. XX w.

Obraz wykonany ołówkiem na papierze, przedstawia akt siedzącej kobiety. Obraz namalował STANISŁAW DĄBROWSKI, ok. 1920-30.

Akt kobiecy
detale obrazka: kliknij aby powiększyć A-0149-d1 A-0149-s

W prawym dolnym rogu sygnatura ołówkiem: Dąbrowski (zdjęcie w detalach obrazka)

Stanisław Dąbrowski (ur. 16 lipca 1892 w Krośnie, zm. 4 września 1973 w Krakowie) – polski malarz, grafik i historyk sztuki. Specjalizował się w pejzażach, martwej naturze, scenach rodzajowych. Malował również portrety.

Ukończył Szkołę Sztuk Pięknych w Kazaniu, a następnie, w latach 1909-1913 kształcił się w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w pracowni Wojciecha Weissa oraz Józefa Mehoffera. Równocześnie na Uniwersytecie Jagiellońskim studiował Historię Sztuki. Studia kontynuował w Monachium i Paryżu. W 1914 wstąpił do Legionów Polskich. W 1918 został aresztowany i osadzony w obozie w Witkowicach. Pod koniec 1918 został oficerem Wojska Polskiego, pracował w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w referacie do spraw rewindykacji zabytków wywiezionych do Austrii i Niemiec przez zaborcę.

Na początku lat 20-tych objąl posadę nauczyciela rysunku w szkołach średnich w Krakowie. Od 1923 coraz bardziej poświęcał się malarstwu. Brał udział w licznych wystawach w Polsce i poza granicami kraju. W tym czasie zaczął również regularnie brać udział w plenerach malarskich w Zakopanem i Białce Tatrzańskiej. Tradyjcję plenerów kontynuował aż do połowy lat 60-tych. Był członkiem Cechu Artystów Plastyków Jednoróg.

Stan zachowania:
dobry
Symbol:
a-0149
 • Transport
  - 19 zł – Polska
  - 69 zł – Europa (tylko produkty bez oprawy)
  - 99 zł – pozostałe kierunki (tylko produkty bez oprawy)
 • Czas realizacji zamówienia (wraz z dostawą):
  - produkty bez oprawy – 2-4 dni roboczych
  - produkty w oprawie – 4-11 dni roboczych
  - szczegóły dostawy za granicę ustalane są indywidualnie
1 400PLN
Opraw