total: 0 PLN

Subject

Date of origin

Format

Color

Warszawa, Łazienki – a part of the park (large format)

size:
99.0 x 65.0 cm
period:
1964/ 2015
series:
Henryk Dąbrowski's prints

Graphics depicting a part of Łazienki Park with Pałac Na Wodzie in Warsaw, made in limited edition in giclée technique according to the original drawing of artist: HENRYK DĄBROWSKI, 1964.

Warszawa, Łazienki – a part of the park (large format)

Oryginał, czyli studium z natury wykonany tuszem na kartonie powstał w 1964 roku.
Prezentowana praca wykonana jest w profesjonalnej i bardzo precyzyjnej technice druku: giclée.

Grafika wykonana jest w limitowanym nakładzie: 50 sztuk w formacie identycznym w stosunku do oryginału. Do grafiki dołączony jest certyfikat wraz z kolejnym numerem grafiki.

Profesor Henryk Dąbrowski (1927-2006) – mistrz rysunku, wybitny architekt, współtwórca Warszawskiej Szkoły Rysunku. Wywodzi się z rodziny artystycznej: jego ojciec był architektem, uczniem i asystentem Jana Witkiewicza (ps. Koszczyc) – architekta i konserwatora sztuki. Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Jego profesorami byli m.in. Zygmunt Kamiński, Lech Niemojewski, Jan Zachwatowicz i Bohdan Lachert. Po ukończeniu studiów, przez wiele lat związany był z uczelnią prowadząc tam działalność dydaktyczną, naukową i artystyczną. Był nauczycielem rysunku dla wielu pokoleń architektów, wieloletnim Kierownikiem Zakładu Rysunku, Malarstwa i Rzeźby na Politechnice Warszawskiej. Otrzymał tytuł profesorski w 1992 roku.
Pracował w zespole projektującym powojenny warszawski Muranów i pierwszą linię metra w Warszawie. Razem z Janem Szymańskim zaprojektowali pawilon na Międzynarodowe Targi Poznańskie zorganizowane w 1954 z okazji X-lecia PRL. Kolejnym projektem był wyróżniony pawilon Polski na targach w Brukseli.
Określany jako “polski Piranesi”, specjalizował się w architektonicznych i pejzażowych kompozycjach rysunkowych i graficznych.
Jego prace znajdują się kolekcjach na całym świecie.

Condition:
very good
Symbol:
g-dabrowski-lazienki-park-w
 • Transport
  - 19 PLN in Poland
  - 69 PLN in European Union (only products without framing)
  - 99 PLN other directions (only products without framing)
 • Completion time (including delivery):
  - Products without frame – 2-4 working days
  - Framed products – 4-11 working days
  - details of delivery abroad shall be determined individually
700PLN
Frame